Aktuāli

Iznīcinataju komanda - Dombrovskis, Repše un pārējie

Aigars Kauliņš - 2009-11-26 01:50:09


Valdība ir sagatavojusi budžetu, kuru plānots apstiprināt Saeimā jau 2009. gada 1. decembrī. Tas ir budžets, kas izraisa ne tikai diskusijas pašā valdošajā koalīcijā, bet arī sabiedrībā un valdības sociālajos partneros.

No vienas puses budžetu pavadošajos likumprojektu grozijumos ir iezīmējusies pozitīvas lietas uz uzņēmumu dibināšanu. Ir izstrādāta jauna kārtība SIA izveidē, kas vairs neprasīs lielus līdzekļus (plānots, ka pietiks ar 180 latiem), bet... Ja, kārtējo reizi parādās šis "bet"! Kapēc ir nepieciešams atvieglot SIA izveidi, ja ar otru roku ir nodokļu izmaiņas, kas diemžēl mazajiem uzņēmējiem nepavisam nebūs paceļamas...

Darbinieku izmaksas ir plānots palielināt, kā rezultātā uzņēmēja konkurētspēja starptautiskajā tirgu faktiski nebūs iespējama. Turklāt šajos jautājumos mūsu kaimiņi Igauņi ir sākuši domāt pretējā virzienā, lai palielinatu savu uzņēmēju konkurētspeju un samazinātu darba spēka izmaksas. Bet, ko tad mēs varam gaidīt no savas valdības.

Man ta vien šķiet, ka mūsu valdībai ir dots uzdevums iznīcinat ne tikai uzņēmējdarbību valstī kā tādu, bet tautu novest līdz tādam staviklim, ka tai bus vienalga kādi lemumi tiek pieņemti un kas pie varas. Vai tiešām mūsu valdības vīriem nav nekādas iespējas aizstāvēt mūsu valsti SVF priekšā? Bet jautājums ir par to: Vai mums ir valstiski domājošas amatpersonas? Vai mēs esam spējīgi aiztāvet savas valsts, nevis tikai privātas intereses!

Es ceru, ka mūsu Saeimas deputāti nepieņems 2010. gada budžetu un Latvijai netiks iedota kārtejā aizdevuma daļa, jo tā kārtējo reizi tiks novirzīta PAREX bankas glābšanai, tiks veidoti uzkrājumi mistiskai finanšu sistēmas stabilizācijai... Varbut tos miljonus, kas tiek taupīti finanšu sistemas glābšanai vajadzetu ieguldīt ekonomikas atveseļošanā, uzņēmejdarbības vides veicināsanā. TĀPĒC AICINU DEPUTĀTUS BALSOT PRET 2010.GADA BUDŽETU UN PIEŅEMT VALSTISKUS LĒMUMUS!!!

Apkures katli